top of page

Wspólny warsztat kobiet i mężczyzn.
- Czy będąc kobietą znasz uczucie lęku w obecności mężczyzny? A może widziałaś i czułaś lęk u niego?

- Czy będąc mężczyzną znasz uczucie lęku w obecności kobiety? A może widziałeś i czułeś lęk u niej?

- A może doświadczyłaś/doświadczyłeś sytuacji, w których oboje lękaliście się siebie nawzajem?


Wszyscy bez wyjątku, w różnym stopniu obawiamy się kontaktu z innymi ludźmi. Jedną z przyczyn tej obawy może być lęk przed oceną, której zostaniemy poddani. Boimy się zostać uznanymi za słabych, za zbyt mało wykształconych, za zbyt szczupłych, za zbyt niskich, za zbyt kolorowych, za zbyt… itd. Boimy się być mężczyznami w relacji z kobietą, a kobiety boją się być w relacji z mężczyzną.


Jak sobie z tym poradzić i zmienić na korzyść swoje życie? Zgodnie z klasyczną sentencją: „Co w środku, to na zewnątrz” należy przede wszystkim znaleźć przyczyny tych lęków w sobie i nie szukać ich poza nami. Odpowiedzi na wszelkie pytania związane z naszymi ograniczeniami znajdziemy wyłącznie we wnętrzu nas samych i w naszych własnych doświadczeniach.


Jedną z możliwości pracy z rozpoznaniem swoich ograniczeń i strachu przed relacjami oraz otwarciem się na siebie samą/samego i przez to na innych ludzi, jest udział w warsztatach organizowanych przez www.meskiewarsztaty.com i www.masteryourlife.pl


Na załączonym zdjęciu widzicie spotkanie kobiet i mężczyzn na finał warsztatu, który zakończył się w ostatnią niedzielę. W porównaniu z pełnym obaw, napięć i lęków spotkaniem na rozpoczęcie tego warsztatu, tym razem z obu stron było odczuwalne zrozumienie, uwolnienie, wybaczenie, a nawet zaciekawienie i radość. Magicznym momentem było kilkuminutowe wzajemne milczenie w szacunku i z uwagą dla drugiej strony. Kilkudniowa praca zaowocowała tym bezcennym wspólnym czasem, który pokazał jaką drogą podążać ku rozwojowi naszej własnej świadomości i pozbywania się ograniczeń.


Zapytaj siebie czy chciałabyś/chciałbyś doświadczyć takiego momentu i ograniczyć swój lęk przed byciem w relacjach. Czy jesteś pewna/pewien, że nie ma w tobie tego lęku?

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page