top of page
Prawdziwa Męska Rozmowa
Prawdziwa Męska Rozmowa

Spotkanie na poziomie serca.

Męski krąg w cztery oczy. Ty mówisz – ja słucham.

Podczas wielu spotkań z mężczyznami w kręgu, na górskim szlaku czy podczas warsztatów dla mężczyzn, w których biorę udział jako współprowadzący, wiele razy taka rozmowa się odbyła. Spotykając się nawzajem w zaufaniu, ośmielamy się uchylić nieco drzwi do swego wnętrza i opowiadamy drugiemu mężczyźnie o tym co… czujemy. Tak, co czujemy! Jakie są w nas emocje, jak odbieramy siebie samych i świat wokół poprzez nasze zmysły. W męskiej świadomości nie zawsze różnica pomiędzy komunikacją z poziomu umysłu i z poziomu serca, czyli odczuwania jest jasna. Nasze umysły, tak zasobne w najrozmaitszą wiedzę, najczęściej wciskają nam do ust, to co sprawi, że mówiąc do drugiej istoty zyskamy w jej oczach i zostaniemy odebrani jako „lepsi”. Jeśli i rozmówca nadaje z tego samego poziomu komunikacji, rozmowa skończy się albo na tematach mało istotnych, albo na konflikcie spowodowanym poprzez starcie dwóch rywalizujących ze sobą ego. Sceptycy i malkontenci powiedzą, że to jakaś ściema, bo tak to rozmawiają ze sobą kobiety, a nie „prawdziwi faceci”. Czy będą mieli rację? Ano nie za bardzo, bo bycie „prawdziwym facetem” nie ogranicza się tylko do komunikacji z głowy.

 

Czy świadome komunikowanie się mężczyzn z innego poziomu niż umysł jest zatem możliwe? Tak, jak najbardziej. Doświadczyłem tego wielokrotnie, chociaż świadomość, na czym ta komunikacja polega, towarzyszy mi od całkiem niedawna patrząc na to, ile lat już na tym świecie żyję ;)

 

I właśnie taką PRAWDZIWĄ MĘSKĄ ROZMOWĘ chcę zaofiarować Tobie! Z poziomu serca, gdzie znajdziesz sposób na podzielenie się tym, co być może przez długi czas nie mogło zostać nikomu zakomunikowane. To nie będzie sesja terapeutyczna w rozumieniu psychologii czy psychoterapii, ponieważ nie jestem ani psychologiem, ani terapeutą. Nie będzie to też sesja coachingowa, bo nie jestem coachem. Mam jednak spore doświadczenie w pracy rozwojowej z mężczyznami i chcę się tym doświadczeniem dzielić z każdym kto tego potrzebuje. To będzie czas, podczas którego opowiesz co w Tobie i jeśli zechcesz, usłyszysz o tym co we mnie.

 

W trakcie rozmowy:

 • będziesz przede wszystkim wysłuchany

 • powiesz tyle ile będziesz chciał powiedzieć

 • możesz milczeć i po prostu być

 • nie będziesz oceniany

 • nie będziesz pouczany

 • jeśli zechcesz, posłuchasz co ja czuję w związku z tym co usłyszałem

 • jeśli zechcesz, podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami

Zapraszam, jeśli jesteś mężczyzną:

 • który ma dysfunkcyjną relację ze swoimi rodzicami – przede wszystkim z ojcem

 • który nie ma w swoim otoczeniu nikogo z bliskich, znajomych lub przyjaciół, z którym mógłby szczerze porozmawiać

 • który w końcu chciałby być wysłuchany i powiedzieć to co czuje w głębi serca

 • który z różnych powodów nie może, nie chce lub nie jest gotów spotkać się z terapeutą

 • który w końcu chce zrobić coś dla siebie

Spotkanie potrwa 1-1,5 godziny. Miejsce i termin zostaną ustalone indywidualnie. Z racji na to gdzie mieszkam - ta oferta jest kierowana przede wszystkim do mieszkańców Warszawy i okolic, ale możemy się również spotkać online. Jeśli uznasz, że potrzebujesz kolejnego spotkania – zobaczymy się ponownie w cztery oczy albo, jeśli będziesz na to gotowy i wyrazisz chęć, zaproszę Cię do naszego Męskiego Kręgu, gdzie spotkasz mężczyzn, którzy również potrzebują dzielić się tym co czują.

 

Wymiana energetyczna za to spotkanie wynosi 200 zł.

bottom of page