top of page

śr., 24 maj

|

Beskid Morawsko-Śląski

"Na szlaku z Przewodnikiem Spokoju" X edycja

Męska wyprawa w Beskid Morawsko-Śląski

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
"Na szlaku z Przewodnikiem Spokoju" X edycja
"Na szlaku z Przewodnikiem Spokoju" X edycja

Czas i lokalizacja

24 maj 2023, 12:00 – 29 maj 2023, 12:00

Beskid Morawsko-Śląski, Ustroń, Polska

Goście

O wydarzeniu

Wyprawa w Beskid Morawsko-Śląski, to już dziesiąta edycja cyklu "Na szlaku z Przewodnikiem Spokoju"!

Tym razem rozpoczniemy i zakończymy naszą wędrówkę w Ustroniu, pokonując po drodze blisko 108 km, z czego około 60 km na terenie Republiki Czeskiej. Całą trasę pokonujemy pieszo z plecakiem na własnych plecach, idąc wytyczonymi szlakami. Wyprawę rozpoczynamy w południe 24 maja (środa), a kończymy w południe 29 maja (poniedziałek). Po drodze mamy 5 noclegów w schroniskach turystycznych. Najwyższe wzniesienie (Velky Polom) jest na pułapie 1.067 m n.p.m. Suma wszystkich podejść: około 4.500 m; suma wszystkich zejść: również około 4.500 m.

Szczegóły dotyczące spotkania na miejscu zostaną podane na około dwa tygodnie przed terminem wyjazdu.

Mapę z dokładną trasą znajdziecie pod tym linkiem:  https://mapa-turystyczna.pl/route/3ytrc

Podczas wyprawy wspólnie doświadczymy:

- konfrontacji ze swoimi słabościami

- bardzo bliskiego kontaktu z naturą

- spotkania w męskim kręgu  

- szczerych i otwartych rozmów w drodze  

- prowadzonych medytacji (dla zainteresowanych)

- prowadzonych aktywności z zakresu jogi i stretchingu (dla zainteresowanych) 

- działań proekologicznych

W wyprawie mogą wziąć udział wyłącznie mężczyzni, którzy ukończyli 18 rok życia.

Koszt udziału w wyprawie wraz z noclegami (w każdym ze schronisk jest oferowana pościel) wynosi 950 zł. Zdecydowanych proszę o jak najszybszą wpłatę zadatku w wysokości 450 zł z dopiskiem "Na szlaku - X edycja" na konto: Krzysztof Krysiak 86 1050 1038 1000 0097 0169 9309.

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA!

W wyprawie bierze udział maksymalnie 12 osób. Im szybsza decyzja, tym większa szansa udziału w wyprawie. Wpłata zadatku gwarantuje miejsce w drużynie i jest niezbędna do opłat przy potwierdzaniu rezerwacji noclegów. W przypadku rezygnacji z wyjazdu na 14 lub mniej dni przed dniem rozpoczęcia wyprawy, zadatek nie podlega zwrotowi.

Dojazd oraz wyżywienie w trakcie wyprawy jest jak zwykle we własnym zakresie każdego z uczestników. W schroniskach będzie można zakupić napoje, przekąski i ciepłe posiłki. Ze sobą podczas marszu należy mieć przede wszystkim odpowiedni zapas wody pitnej i jedzenia wedle potrzeb indywidualnych.

W przypadku osób, które po raz pierwszy będą uczestniczyć w takim wyjeździe, wymagana jest deklaracja, że są świadome jakie wyzwanie w sensie fizycznym jest przed nami. Należy również pamiętać o odpowiednim do marszu stroju, obuwiu i wyposażeniu. W razie potrzeby służę wskazówkami i własną, sprawdzoną listą rzeczy, które zwykle zakładam na siebie i zabieram do plecaka. Ponadto każdy z uczestników, we własnym zakresie, ma obowiązek upewnić się czy posiada aktualną polisę ubezpieczeniową obejmującą tego typu aktywności. W razie jej braku, należy ją przed wyjazdem wykupić na cały okres trwania wyprawy.

Chętnie odpowiem na Wasze pytania i wątpliwości.

Do zobaczenia na szlaku!

HOWGH!

Kris

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page