top of page
Masaże i zabiegi ajurwedyjskie
Abhyanga | ajurweda | relaks | Warszawa | Przewodnik Spokoju | kati vasti | masaż holistyczny | masaż

Ajurweda, to w dosłownym tłumaczeniu „wiedza życia”, albo "wiedza o życiu". Jest systemem medycznym i filozoficznym wywodzącym się z Indii. Szacuje się, że ma ponad pięć tysięcy lat. Traktuje ciało, umysł i duszę człowieka jako jedność, czyli holistycznie. Jej celem jest zachowanie zdrowia ludzi zdrowych i leczenie chorych. Ta ogromna wiedza obejmuje wskazówki jak żyć, aby pozostawać w harmonii z naturą, być szczęśliwym, ale również co jeść, jak dbać o siebie, aby być zdrowym. Zawiera bezcenne wskazówki dotyczące leczenia chorób również w taki sposób, żeby eliminować ich przyczyny, a nie zajmować się wyłącznie skutkami.

Masaże i zabiegi ajurwedyjskie są jednymi z kluczowych form wsparcia ludzkiego organizmu na drodze do utrzymania lub odzyskania zdrowia i dobrego samopoczucia. Poniżej znajdziesz opisy tych, które mam przyjemność wykonywać w ramach mojej praktyki. Używam do nich najwyższej jakości olejów tłoczonych na zimno i ich mieszanek z ziołami lub Ghee własnej produkcji.

Abhyangam

Olejowy masaż całego ciała

Abhyangam to masaż m.in. będący częścią tradycyjnego, całościowego programu oczyszczającego, zwanego Panchakarma. Poprzez zastosowanie dużej ilości oleju i dynamicznych ruchów wpływa na oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn oraz poruszenie zastałej w ciele energii. Dzięki temu zapobiega negatywnym działaniom stresu i wyczerpania. Ponadto doskonale wpływa na odżywienie i wygląd skóry oraz całego ciała. Masaż ten stosowany jest w przypadku takich chorób i dolegliwości jak: migrena i bóle głowy, chroniczne bóle mięśniowe, kłopoty z krążeniem, reumatyzm, astma, otyłość czy bezsenność. Wpływa również na poprawę ogólnego samopoczucia i stanu emocjonalnego – zwłaszcza w przypadku osób z problemami psychicznymi, w tym z depresją.

Przeciwwskazania: rany i stany zapalne skóry, ciąża, menstruacja, żylaki, choroby serca, problemy z nadciśnieniem, przebyte ostatnio operacje.

Czas trwania: 90 minut; cena: 280 zł

Shiro Abhyangam

Olejowy masaż głowy

Shiro Abhyangam to masaż głowy i ramion ciepłym olejem wzbogaconym o zioła, oddziałujący odżywczo zarówno na skórę i włosy, ale również na umysł i system nerwowy. Redukuje napięcia w karku, poprawia krążenie krwi, usuwa zmęczenie, wpływa na zwiększenie koncentracji i poprawę samopoczucia. Oddziałuje na poprawę stanu emocjonalnego poprzez odczucie zaopiekowania i kojący dotyk. Stosowany jest w przypadku bólów głowy, bezsenności i depresji, ale również w celach estetycznych, poprawiających stan i jakość skóry oraz włosów głowy. Zabieg wykonywany jest w pozycji siedzącej.

Przeciwwskazania: kontuzje w obrębie kręgosłupa szyjnego, nadciśnienie, łuszczyca.

Czas trwania: 45 minut; cena: 160 zł

Jako masaż dodatkowy 15 minut do Abhyangi, cena: 50 zł

W pakiecie z masażem twarzy (w sumie 90 minut); cena 270 zł

Mukabhyangam

Olejowy masaż twarzy

Mukabhyangam to masaż twarzy przy użyciu odpowiedniego do rodzaju skóry oleju. Wpływa na poprawę wyglądu cery poprzez zwiększenie jej elastyczności oraz odżywienie i oczyszczenie tkanek. Likwiduje napięcia, wygładza zmarszczki, poprawia przepływ energii poprawiając tym samym w sposób subtelny, stan wizualny jak i emocjonalny twarzy, wyzwala odczucie radosnego pobudzenia, przywracając ruch energii w całym ciele.

Przeciwwskazania: stany zapalne w obrębie twarzy, nadciśnienie.

 

Czas trwania: 45 minut; cena: 160 zł

Jako masaż dodatkowy 15 minut do Abhyangi, cena: 50 zł

W pakiecie z masażem głowy (w sumie 90 minut); cena 270 zł

Netra Vasti

Zabieg na oczy

Stosowany od czasów starożytnych zabieg na oczy z użyciem klarowanego masła Ghee. Relaksuje, redukuje napięcie i oczyszcza gałkę oczną wpływając na poprawę jakości widzenia, zmniejszenie bólu i opuchlizny wokół oka oraz działa odżywczo na układ nerwowy. Dodatkowo redukuje cienie pod oczami i wygładza zmarszczki wokół nich. Zabieg poprzedzony jest wstępnym masażem twarzy.

Przeciwwskazania: stany zapalne i infekcje oczu, ciąża.

 

Czas trwania: 90 minut; cena: 200 zł 

* Seria 5 zabiegów cena 5 x 170 zł

Kati Vasti

Zabieg olejowy na kręgosłup

Zabieg olejowy stosowany w przypadku bólu i sztywności w okolicach kręgosłupa. Poprzez oddziaływanie ciepłego oleju redukuje sztywność mięśni, relaksuje plecy oraz łagodzi dolegliwości związane ze zwyrodnieniami kręgosłupa, rwą kulszową i kontuzjami.

Przeciwwskazania: ciąża.

Czas trwania: 60 minut; cena: 180 zł 

Karna Poorna

Zabieg olejowy na uszy

Zabieg olejowy na uszy, stosowany m.in. w przypadku nadmiaru woskowiny, swędzenia, bólach głowy, bólach karku i szczęki. Zabieg ten wpływa również na poprawę słyszenia, pomaga przy problemach z zębami i dziąsłami, redukuje szum i dzwonienie w uszach. Działa również na poziomie emocjonalnym.

Przeciwwskazania: stany zapalne i wycieki z uszu, problemy z nadciśnieniem.

Czas trwania: 45 minut; cena: 150 zł

Nasya Karma

Zabieg olejowy na nos

Zabieg oczyszczający nos i zatoki przy użyciu oleju z dodatkiem ziół oraz dymu ze specjalnie spreparowanej mieszanki Ghee, kurkumy i czarnego pieprzu. Stosowany w przypadkach migreny, nieżytu nosa, sztywności karku i szczęk, bólu głowy, bólu zębów, bólu uszu. Zabieg ten działa również zapobiegawczo przeciwko chorobom oczu, uszu, gardła i ust.

Przeciwwskazania: stany zapalne zatok.

Czas trwania: 60 minut; cena: 160 zł

Świecowanie uszu

Zabieg oczyszczający

Świecowanie (inaczej konchowanie), to zabieg przede wszystkim dla osób uskarżających się na nadmiar woskowiny w uszach. Jest on jednak wsparciem również m.in. w przypadku: stanów migrenowych, nawracających stanów zapalnych zatok, szumów w uszach i niedosłuchu. 

Przeciwwskazania: stany zapalne ucha, uszkodzona błona bębenkowa, urazy w obrębie głowy.

Czas trwania: 40 minut; cena: 100 zł

* Zniżki w przypadku serii zabiegów przysługują wyłącznie przy płatności z góry za całość. Seria trzech zabiegów jest do zrealizowania w ciągu jednego miesiąca od wpłaty, seria pięciu zabiegów – do 2 miesięcy.

bottom of page