top of page

Czym jest Abhyanga?
Abhyanga, to jeden z najważniejszych masaży w starożytnej medycynie naturalnej jaką jest Ajurweda. Istotą Abhyangi jest łagodzenie bólu i regenerowanie tkanek oraz ochrona ciała przed chorobami i wsparcie w leczeniu wielu dolegliwości.


Abhyanga w szczególności wskazana jest osobom, które mają suchą i napiętą skórę, obolałe mięśnie, trzeszczące kości i stawy, zmagającym się z osteoporozą, artretyzmem, a także cierpiącym na nerwice, bezsenność, chroniczne zmęczenie oraz mającym problemy z koncentracją. Jeśli zmagasz się z którąś z tych dolegliwości, czytaj dalej ;)

Abhyangę stosuje się na całe ciało używając do tego odpowiednio dobranych olejów. Najważniejszym i najczęściej stosowanym do tego celu olejem jest olej sezamowy – podstawowe ajurwedyjskie lekarstwo zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy A, C i E, tak bardzo potrzebne w pielęgnacji i regeneracji tkanek. Ciepły olej sezamowy ma zdolność głębokiego wnikania w skórę oraz docierania do tkanki łącznej, a także mięśni, kości i stawów, przez co „smaruje” i odżywia, a także oczyszcza organizm z toksyn. Masaż ciepłym olejem działa również leczniczo na system nerwowy. Kontakt z przyjaznym dotykiem dłoni na natłuszczonej skórze sprawia, że do mózgu, za pośrednictwem włókien nerwowych, przekazywane są pozytywne bodźce. Abhyanga zapewnia więc oprócz ożywienia i regeneracji, głęboki relaks, eliminując przy tym stres i usuwając zmęczenie.


W mojej ofercie masz możliwość wybrania osobno Abhyangi ciała, a także głowy (Shiro Abhyanga) i twarzy (Mukhabhyanga). Możliwe jest również połączenie tych technik i wykonania ich wspólnie podczas jednej sesji.


Zapraszam do kontaktu i rezerwacji:

telefon/sms: +48602783667 mail: przewodnikspokoju@outlook.com lub przez Booksy: przewodnikspokoju.booksy.comOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page